PKO Bieg Charytatywny Młodych

16 września przed biegiem dorosłych wystartuje PKO Bieg Charytatywny Młodych. Zapraszamy do udziału dzieci w wieku od 4 do 12 lat.

dzieci 1

PKO Bieg Charytatywny Młodych odbywa się w ramach 3. PKO Biegu Charytatywnego. W tym roku wystartuje w sobotę 16 września o godz. 10.00 jednocześnie na stadionach 12. miast w Polsce: w Białymstoku, Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach, Kielcach, Koszalinie, Lidzbarku Warmińskim, Łodzi, Rzeszowie, Warszawie, Wrocławiu i Zielonej Górze.

Bieg rozgrywany będzie w trzech kategoriach wiekowych: I kategoria (dystans 400 m) - 4-7 lat, II kategoria (dystans 600 m) - 8-10 lat i III kategoria (dystans 800 m) - 11-12 lat.

W PKO Biegu Charytatywnym Młodych w każdym z miast może wziąć udział 350 dzieci. Koszt startu to 5 zł za dziecko. Wszystkie wpłaty zostaną przekazane na cel charytatywny.

Zaangażowanie uczestników biegu dorosłych i zawodów dla najmłodszych zostanie przeliczone na obiady dla najbardziej potrzebujących dzieci w 12 województwach, w których odbędzie się wydarzenie. Środki na posiłki przekaże Fundacja PKO Banku Polskiego. Fundacja sfinansuje też budowę siłowni plenerowych – po jednej dla wszystkich miast-gospodarzy.

Każde dziecko otrzyma w pakiecie startowym numer startowy, koszulkę oraz napój, a po ukończeniu imprezy pamiątkowy medal.

W ubiegłym roku w 2. PKO Biegu Charytatywnym w całym kraju wzięło udział 6 224 zawodników. Wśród nich było ponad 2 tysiące dzieci.

Zapisy wystartują w sobotę 2 września o godz. 11.00 na stronie biegu.

Regulamin PKO Biegu Charytatywnego Młodych dostępny jest TUTAJ